عبدالرحیمی: ارزیابی عملکرد باید پررنگ‌تر از گذشته باشد

عبدالرحیمی: ارزیابی عملکرد باید پررنگ‌تر از گذشته باشد
 
با سیاست‌هایی که از جانب شرکت فرودگاه‌ها اتخاذ شده است، ارزیابی عملکرد بخش‌های مختلف از این پس دقیق‌تر و پررنگ‌تر صورت خواهد گرفت.
به گزارش روابط‌عمومی شرکت فرودگاه‌های کشور «محمدرضا عبدالرحیمی»؛ معاون برنامه‌ریزی و نظارت و عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه‌ها با بیان این مطلب در چهل‌ودومین گردهمایی مدیران ستادی و فرودگاه‌ها گفت: در حوزه‌های مختلف اعم از عملیات (جابجایی مسافر و بار)، حوزه ایمنی، کیفیت خدمات، بهره‌وری، مالی و بازرگانی و نیز زیست‌محیط، از این پس نظارت و ارزیابی‌های دقیق‌تر و پررنگ‌تری صورت خواهد گرفت.DSC_3308.JPG
وی ادامه داد: برای هریک از این حوزه‌ها شاخص‌های مشخصی تعریف شده که بر اساس این شاخص‌ها می‌توان عملکرد بخش‌ها را ارزیابی کرده و در خصوص نحوه فعالیت آنها، حتی در حوزه هزینه – درآمد اطلاعات روشن و دقیقی به دست آورد.
عبدالرحیمی در ادامه با کاهش 11 درصدی نشست و برخاست‌ها در اکثر فرودگاه‌های کشور در آذرماه نسبت به موعد یادشده در سال گذشته گفت: این اتفاق کاهش‌ درآمدی را به‌همراه داشته است و و موجب می‌شود تا بخشی از برنامه‌های شرکت فرودگاه‌ها تحقق نیابند.
معاون برنامه‌ریزی و نظارت شرکت فرودگاه‌ها یکی از راه‌کارهای موجود برای افزایش درآمد شرکت را تقویت بخش اقتصاد غیرهوانوردی دانست و گفت: در دنیا فعالیت‌های غیرهوانوردیِ مجموعه‌های فرودگاهی موجب شده تا آنها اقتصادی پویا و فعال در این زمینه داشته باشند.
وی ادامه داد: فاصله ایران با آماری که در آسیا منتشر شده به 30 درصد می‌رسد به نحوی که تنها 20 درصد درآمدهای فرودگاهی ما ازDSC_3344.JPG طریق فعالیت‌های غیرهوانوردی تامین می‌شود که باید در این زمینه فعالیت و مطالعات بیشتری داشته باشیم تا در شرایط فعلی بتوانیم به رونق صنعت هوانوردی کشور کمک کنیم.
وی در پایان همفکری و اندیشیدن تدابیر ویژه از سوی همه‌ی دلسوزان شرکت فرودگاه‌ها را راهی برای دست یافتن به راه‌کارهای بهتر جهت گام برداشتن در مسیر اهداف شرکت دانست.
گفتنی است؛ چهل و دومین همایش مدیران ستادی و فرودگاه‌های کشور با محوریت کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمدها عصر امروز خاتمه می‌یابد. / ر.ف