Civil Aviation Technology College (CATC),IRAN

پنج شنبه, 04 بهمن 1397

دانشکده صنعت هواپیمایی عضو رسمي برنامه جهاني TRAINAIR PLUS ايكائو شد.

معاون آموزشی دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری گفت: یکی از توصیه‌هایی که ایکائو در زمینه برنامه آموزشی پژوهشی در دنیا معرفی کرده برنامه‌ای به نام TRAINAIR PLUS Programme است.
به گزارش روابط عمومي دانشكده صنعت هواپيمايي كشوري جواد پرستاری در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری با بیان اینکه برنامه TRAINAIR تمام آموزش‌های حرفه‌ای و شغلی پرسنل شاغل در صنعت هواپیمایی را در گرایش‌های مختلف تحت پوشش قرار می‌دهد، گفت: 90 درصد متخصصان کنونی صنعت حمل و نقل هوایی، فارغ‌التحصیل این دانشکده بوده و 90 درصد فارغ‌التحصیلان این دانشکده به صورت مرتبط، جذب صنعت می‌شوند.
وی یادآور شد: افرادی که در این رشته‌ها تحصیل می‌کنند با توجه به اینکه ‌شغل‌های خاص را برعهده می‌گیرند باید صلاحیت لازم را داشته و از سازمان هواپیمایی کشوری "گواهی لایسنس شغلی" دریافت کنند.
پرستاری با بیان اینکه این گواهی‌ها تابع ضوابط خاصی است که ایکائو در انکس یک ضمیمه یک کنوانسیون شیکاگو ابلاغ کرده و سازمان هواپیمایی آن را اجرا می‌کند، با اشاره به ثبت بسته آموزشی مرتبط با دستگاه‌های ناوبری به نام ایران در سایت ایکائو، گفت: این دانشکده ‌پس از انجام ممیزی‌های ایکائو و برگزاری دوره‌های تخصصی‌ به عضویت کامل برنامه  PLUS TRAINAIR درآمد.
وی با بیان اینکه کشورهای عضو این برنامه، بسته‌های آموزشی استاندارد که مربوط به مشاغل هواپیمایی است را تولید کرده و به اشتراک می‌گذارند، گفت: دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری ایران به عنوان اولین گام بسته آموزشی استاندارد درباره یک فناوری مرتبط با دستگاه‌های ناوبری را به نام دستگاه DME تولید کرد و این بسته آموزشی هم‌اکنون در سایت ایکائو به نام کشور جمهوری اسلامی ایران ثبت شده است.
وی ادامه داد: همچنین از هفته گذشته یکی از دوره‌های معتبر بین‌المللی PLUS Programme -TRAINAIR ICAO
با حضور تعدادی از متقاضیان داخلی و خارجی در این دانشکده در حال برگزاری است.