Civil Aviation Technology College (CATC),IRAN

چهارشنبه, 03 بهمن 1397

راه‌اندازی کارگاه ساخت پهباد در دانشکده صنعت هواپیمایی


مدیر کارگاه‌های فنی‌ مهندسی هواپیما در دانشکده صنعت هواپیمایی از راه‌اندازی کارگاه ساخت پهباد در دانشکده صنعت هواپیمایی خبر داد.
به گزارش روابط عمومي دانشكده صنعت هواپيمايي كشوري فرداد ایزدی در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشکده صنعت هواپیمایی کشوری با بیان اینکه ایران در زمینه ساخت پهباد پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای دارد، گفت: در شرایط تحریم توانستیم همانند کشورهایی نظیر آمریکا و انگلیس ساخت پهباد را انجام دهیم.
ایزدی با بیان اینکه یکی از فعالیت‌های فوق برنامه این دانشکده ساخت و طراحی بود، گفت: یکی از موارد خاصی که دانشکده براساس آن بنا شده داشتن سخت‌افزارها، تری‌نرها و وسایل کمک آموزشی منحصر به فرد بوده است، دانشجویانی که از دانشکده فارغ التحصیل می‌شوند به راحتی به صنعت زنده هواپیمایی وصل می‌کند
وی با بیان اینکه کشورهای زیادی وجود دارند که توانایی ساخت پهباد را دارند اما باید تفکیکی بین هواپیمای مدل و هواپیمای پهباد قائل شد، افزود: هواپیمای مدل تقریبا جنبه تفریحی دارد اما هواپیمای پهباد این قابلیت را دارد که بدون خلبان، دور از دید بصری و به صورت خلبان‌خودکار یک سری نقاط خاص را شناسایی کرده و مأموریت‌های خاص را انجام می‌دهد.
ایزدی گفت: در این راستا می‌توان به وجود 13 فروند هواپیما در دانشکده اشاره کرد که صرفا برای مقاصد آموزشی از آنها استفاده می‌شود، این هواپیماها از تایپ هواپیماهای فوق سبک آغاز می‌شود تا هواپیمای جت‌ایرلاینر، که در واقع طیف بزرگی از صنعت هواپیمایی را می‌تواند برای آموزش فنی به صورت عملی پوشش دهد.
او افزود: امکانات عملی دانشکده صنعت هواپیمایی این محل آموزشی را برترین در منطقه کرده است در دوران تحریم فارغ‌التحصیلان همین دانشگاه بودند که صنعت هواپیمایی کشوری را سرپا نگه داشتند.
وی ادامه داد: از جمله فعالیت‌های فوق برنامه در این دانشکده در راستای وجود پایه آکادمیک قوی، ساخت و طراحی بود، این انگیزه را در میان دانشجویان حس کردیم و کمک کردیم کارگاه ساخت هواپیمای بدون سرنشین پهباد یا( UAV) در این دانشکده راه‌اندازی شد.